insta telefon fb Youtube pinterest
telefon

 

Schody ażurowe to nowoczesne rozwiązanie, które można obserwować w domach prywatnych, ale również w budynkach publicznych o eleganckim, często designerskim charakterze. Są to schody bardzo efektowne, które przyciągają wzrok i stanowią ciekawy element architektoniczny, ożywiający wnętrze i nadający mu niepowtarzalny charakter. Są świetnym przykładem na to, że schody wcale nie muszą być nudne i zawsze takie same.
 
Ażur jest zdobieniem polegającym na wycinaniu określonych otworów w materiale – schody ażurowe to inaczej schody, których pozbawiono podstopnia. Dzięki temu wydaje się, iż właściwie znajdują się w powietrzu, a my możemy zobaczyć, co znajduje się za nimi. Ich główną zaletą jest wrażenie lekkości poprzez przenikające przez stopnie światło, dzięki czemu idealnie nadają się do pomieszczeń o niewielkim metrażu, gdzie duże znaczenie ma optyczne powiększenie wnętrza. 
W większości przypadków tego typu schody montowane są w salonie, gdzie nie potrzeba dodatkowej klatki schodowej. Schody ażurowe to jedno z modniejszych obecnie rozwiązań na schody drewniane lub metalowe, które idealnie pasują do designerskich, nowoczesnych wnętrz, dzięki czemu są nie tylko funkcjonalne, ale także wyjątkowo estetyczne.
 
Warto od razu dodać, że brak podstopnic wcale nie oznacza, że schody tego typu prezentują niską jakość! Są wykonane w taki sposób, aby względy estetyczne nie przeważały jednak nad funkcjonalnością. 
Wykonujemy nasze schody z zaangażowaniem i dokładnością, dzięki czemu ich trwałość nie odbiega od innych, popularnych form schodów, bez względu na materiał, z jakiego wykonujemy nasze schody. W przypadku kiedy między piętrami nie występuje duża różnica poziomów, można zastosować ażurowe schody jednobiegowe, natomiast przy znacznej różnicy poziomów, dla komfortu domowników i zaoszczędzenia przestrzeni poleca się wybrać ażurowe schody dwubiegowe – mogą być one zarówno łamane, jak i równoległe.
 
Schody ażurowe Warszawa, Kielce, Radom ,Końskie

Schody ażurowe Radom Kielce