insta telefon fb Youtube pinterest
telefon

 

 

Jakie wybrać schody na antresolę?

Schody na antresolę powinny być nie tylko komfortowe i funkcjonalne, lecz zachowywać jakiś konkretny styl współpracujący z resztą wnętrza domu. Tego rodzaju schody można traktować też jako dekorację. Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo wiele różnych rodzajów schodów, w tym przeznaczone i świetnie sprawdzające się w połączeniu z antresolą.

Schody i antresola – właściwy dobór elementów.

Antresola jest dodatkowym poziomem w formie półpiętra, które zazwyczaj wydziela się z wysokich pomieszczeń. Tego rodzaju rozwiązania odnajdujemy w domach, gdzie nie ma miejsca na kolejną kondygnację. Antresola tworzona jest z drewna, metalu lub innych surowców.  Pamiętajmy aby prowadzące na nią schody, miały zachowany ten sam styl. 

Efektowne schody prowadzące na antresolę

Naszym zdaniem fajnym wyborem są schody kręcone, świetnie sprawdzające się jako wejście na antresolę, zachowują swój klimat, wygląd i funkcję. Bardzo ładnie prezentują się w surowych stylach wnętrza, często spotykamy je w stylu skandynawskim. Natomiast dla przykładu inne schody np. spiralne mogą nie być dobrym rozwiązaniem w małych mieszkaniach, domach typu kawalerkach.

Kwestie bezpieczeństwa

Niezbędnymi elementami każdej antresoli jak i wszystkich rodzajów schodów są odpowiednie zabezpieczenia. Nie zapominajmy o balustradach o których często niestety zapominają właściciele mieszkający bez małych dzieci. W tym miejscu również nie zapominajmy o balustradach, muszą wpasować się w styl schodów jakie sobie wyselekcjonowaliśmy jak i pozostały wygląd domu (kształt, kolor, wielkość). 

Schody na antresolę Radom Kielce