insta telefon fb Youtube pinterest
telefon

Schody nierdzewne

 

 

Budynek mieszkalny, użytkowy lub użyteczności publicznej, posiadający kilka pięter musi mieć schody, niezbędne do przemieszczania się w górę i w dół.

Schody nierdzewne – ich właściwości i zastosowanie
Większość schodów znajduje się w budynku – ale są i takie, które muszą być montowane na zewnątrz. Mogą to być schody przeciwpożarowe lub umożliwiające wejście do budynku bezpośrednio z ulicy.
Schody drewniane czy szklane nie są przeznaczone do montażu zewnętrznego – ich struktura i wytrzymałość na warunki atmosferyczne, w szczególności opadu deszczu i śniegu, jest na tyle słaba, że do instalowania zewnętrznego używa się schodów metalowych, przeważnie stalowych, lub innych stopów metali specjalnie utwardzanych i malowanych proszkowo. Dzięki warstwom farby takie schody są zabezpieczone przed rdzewieniem.

Najlepszym materiałem na schody nierdzewne jest wysokogatunkowa stal. Schody wykonane z tego materiału przez długie lata nie ulegają uszkodzeniom – są bardzo odporne na niekorzystne czynniki – mało wrażliwe na opady deszczu i śniegu. Ich wysoka wytrzymałość powoduje, że są najczęściej wybieranym produktem do montażu zewnętrznego.
Schody ze stali malowanej proszkowo znakomicie sprawdzą się przy wejściach do budynków – ażurowa i przestrzenna konstrukcja o dowolnym kształcie sprawi, że ich wygląd nie zakłóci harmonii całego otoczenia.

Kształt schodów nierdzewnych
Ze względu na plastyczność metalu, jego giętkość oraz łatwość obróbki  w procesie produkcji, schody nierdzewne mogą mieć różny kształt. 
Najczęściej formowane są jako prosta konstrukcja, umocowana jednym końcem na twardym, stabilnym podłożu, drugim natomiast sięga do podłogi piętra. Mogą mieć również inne kształty takie jak: łamane pod kątem prostym z metalową platformą i stopniami, spiralne, cały ciąg lekko zaokrąglony i inne. Metal może być łączony z różnymi materiałami, takim jak szkło czy tworzywo sztuczne. Stopnie mogą być z litej blachy stalowej lub ażurowe – idealne podczas śnieżnej zimy – albo zabudowane płytkami ceramicznymi. Przy schodach z płytek ceramicznych trzeba zastosować kafle antypoślizgowe.

Schody nierdzewne to bardzo praktyczny element małej architektury, niezbędny w większości budynków.  

Schody nierdzewne Warszawa, Kielce, Radom ,Końskie