insta telefon fb Youtube pinterest
telefon

 

Schody półkowe

Ich konstrukcja znacznie różni się od klasycznych schodów betonowych. Schody półkowe mocowane są bezpośrednio do ściany nośnej, dzięki czemu całość konstrukcji sprawia wrażenie wiszącej w powietrzu i charakteryzuje się niezwykłą lekkością. Jednak ciekawy efekt wizualny to tylko jedna z zalet tego typu schodów. Wbrew temu jak mogłoby się wydawać, są one również niezwykle odporne na obciążenia. Doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach zaaranżowanych w stylu minimalistycznym, jak i we wnętrzach klasycznych.

Nasza oferta zawiera wiele modeli schodów z omawianej kategorii. Różnią się one między innymi materiałem, z którego są zbudowane. Posiadamy szereg realizacji schodów szklanych oraz drewnianych. Zamontowanie w schodach oświetlenia typu LED to doskonały sposób na zwiększenie ich atrakcyjności wizualnej, a także na poprawę bezpieczeństwa w momentach, gdy schody użytkowane będą w porze wieczorowej lub nocnej.


SCHODY PÓŁKOWE (WSPORNIKOWE )

To typ schodów, gdzie stopnie montowane są bezpośrednio do ściany nośnej budynku, ale tylko z pozoru. Schody półkowe to konstrukcja nowoczesna i  coraz częściej realizowana. Przede wszystkim za sprawą ciekawych efektów wizualnych zyskują na coraz większej popularności. Należy jednak przewidzieć zastosowanie takich schodów na wczesnym etapie budowy domu. W  budynkach już istniejących także udaje się zrealizować takie rozwiązania, ale wiąże się to z wieloma ograniczeniami. Część konstrukcyjna, (jak w każdych schodach), istnieje, tylko w schodach wspornikowych jest ukryta w ścianie. Ponieważ stopnie wyrastają bezpośrednio ze ściany nośnej budynku, tego typu konstrukcja daje złudzenie unoszenia się w powietrzu, sprawiając wrażenie lekkości i  delikatności. Schody półkowe stanowią doskonałą ozdobę, nie zabierając  jednocześnie dużo miejsca w pomieszczeniu. 
Ponadto, brak widocznego stelaża potęguje wrażenie lekkości, dodając nowoczesności i doskonale zdobiąc wnętrze domu. W zależności od upodobania oraz oczekiwań realizujemy takie schody ze stopniami  grubymi (80-180 mm) lub cienkimi (40-80 mm).

 

Schody Półkowe Warszawa, Kielce, Radom ,Końskie

Schody półkowe Radom Kielce