insta telefon fb Youtube pinterest
telefon

 

Firma Creoarti Maciej Dwojak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zaczęła wykonywać schody metalowo-drewniane. Tego typu rozwiązania są coraz częściej traktowane jako istotny element dekoracyjny, szczególnie jeśli pojawiają sie w salonie. Naszym celem jest ,aby wykonywane przez nas schody stanowiły dopełnienie przestrzeni, w której się znajdują oraz były zgodne z oczekiwaniami i życzeniami naszych klientów a nie tylko stanowiły przedmiot do pokonywania różnicy poziomów. W celu zapewnienia oczekiwanego efektu oferujemy fachową pomoc i doradztwo w doborze schodów oraz balustrad. Pamiętajmy, że schody to tylko jeden z elementów wystroju wnętrza. Jedynie całość odpowiednio zharmonizowana przyniesie zamierzony ciekawy efekt. Wykonujemy wszystkie rodzaje schodów w oparciu o konstrukcje metalowe. Biorąc pod uwagę kształt, będą to schody nowoczesne : jednobiegowe, dwubiegowe, trójbiegowe, łamane, zabiegowe i spiralne. Przy wyborze nie wolno kierować się tym, czy mieszczą się do naszego wnętrza.
To szerszy aspekt i musimy zadecydować o tym, gdzie będą umieszczone i ile miejsca możemy na nie przeznaczyć. Coraz rzadziej spotyka się projekty, w których schody umieszczone są w typowej klatkę schodowej. W chwili obecnej to schody stają się jednym z głównych elementów architektury wnętrza, decydując o  wyglądzie całego pomieszczenia. Schody różnią się elementem nośnym, mogą to być policzki, może to być system półkowy, w modelach spiralnych -słup nośny, system dywanowy, gdzie brak jest konstrukcji, a odpowiednie ich stabilne połączenie stanowi jednocześnie konstrukcję, system bolcowy, gdzie elementom nośnym są łączniki w postaci bolców. 
Projektujemy i wykonujemy nawet najbardziej nietypowe schody i balustrady, a  przykładami naszych możliwości są dotychczasowe realizacje, które można obejrzeć w naszej galerii zdjęć.


SCHODY POLICZKOWE
Jest to system oparty na wykonaniu najczęściej dwóch, (rzadziej jednego), policzków (wang), pomiędzy którymi zamocowane są stopnie. Najczęściej wykonywane są w układach prostych oraz z pełnym zabiegiem, rzadziej w  formie giętej.  Policzki w takich konstrukcjach wykonywane są z blachy wypalanej laserowo lub spawane z profili. Schody policzkowe wykonane z  blachy wypalanej laserowo w postaci  ażurowej konstrukcji tylko z pozoru dają wyobrażenie masywnych, w rzeczywistości materiał sprawia wrażenie lekkości i delikatności. Jeżeli natomiast chcemy osiagnąć efekt masywności, stosujemy w schodach policzkowych konstrukcję wykonaną z  profila. Schody policzkowe mają bardzo solidną konstrukcję i jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze schody będą stabilne, to takie rozwiązanie polecamy. Tego  typu konstrukcje charakteryzują się dużą sztywnością i  stabilnością. Schody policzkowe pozwalają uzyskać zarówno charakter klasyczny, jak i nowoczesny, dedykowany do wnętrz futurystycznych.

SCHODY KRĘCONE (SPIRALNE, OKRĄGŁE)
Dzięki swojej konstrukcji zajmują małą przestrzeń, dlatego nadają się szczególnie do małych domów i wszędzie tam, gdzie inne konstrukcje się nie sprawdzają. Bieg takich schodów najczęściej wpisany jest w koło, rzadziej w  kwadrat. Przeważnie mają w środku słup, na którym stopnie osadzone są wachlarzowo. Stopnie mogą przybrać kształt trójkąta, wycinka koła lub trapezu. Podobnie jak w schodach zabiegowych, szerokość stopnia powinna wynosić nie mniej niż 25 cm (dla stopni nieprostokątnych szerokość liczy się w połowie ich długości). Tego typu schody są dosyć strome, przez niektórych uważane za mniej wygodne od innych typów. Chodzenie po konstrukcji kręconej wymaga większej uwagi niż w przypadku schodów zabiegowych. Konstrukcje łączące stopnie na zewnętrznej linii biegu mogą być bardzo różne – drewniane, nierdzewne, kute, zintegrowane z balustradą lub niezależne od niej. Schody kręcone są stosunkowo lekkie, łatwe i szybkie w montażu, niedrogie, dlatego często są oferowane jako wyrób gotowy, do samodzielnego montażu. Kolejny atut – schody takie można zamontować w już wykończonym wnętrzu.

SCHODY DYWANOWE
Schody dywanowe to samonośna konstrukcja sprawiająca wrażenie dywanu rozłożonego na niewidzialnych stopniach – stąd popularna nazwa. Nie ma tu widocznych elementów nośnych – płyt, belek czy wang (policzków). Wszelkie obciążenia biorą na siebie stopnie, podstopnie i ewentualnie balustrada, z tego powodu schody takie muszą być dość masywne, aby uzyskać odpowiednią sztywność. Grubość stopni i podstopni w takich schodach wynosi około 10 cm, absolutne minimum to 7 cm. Schody takie mogą być zarówno proste, jak i zabiegowe. Konstrukcję dywanową najczęściej mocuje się dodatkowo do ściany lub do innych elementów nośnych. Liczba i rodzaj kotwień zależy od wielu czynników konstrukcyjnych, w związku z tym trzeba ten temat traktować indywidualnie. Zarówno wykonanie, jak i montaż takich schodów, nie jest rzeczą prostą, dlatego powinny być wykonywane przez doświadczonych rzemieślników. Nie da się tu także zaoszczędzić na materiałach. Minimalistyczny wygląd schodów dywanowych powoduje, że balustrada powinna być utrzymana w podobnym – oszczędnym, lekkim, nowoczesnym stylu, np. ze szkła hartowanego i stali nierdzewnej.

SCHODY WSTĘGOWE (GIĘTE)
Schody wstęgowe (zwane również schodami giętymi) można zawsze wykonać tak, by idealnie wpisały się w założenia projektowe. Konstrukcja taka jest rozwiązaniem pośrednim między schodami jednobiegowymi, dwubiegowymi i  kręconymi. Wymagają one często trochę więcej przestrzeni, jednak wnętrze wzbogacone o te schody ma szansę nabrać niepowtarzalnego uroku i  klimatu. Konstrukcja schodów wstęgowych opiera się na zazwyczaj dwóch belkach policzkowych o odpowiedniej krzywiźnie (policzki idą po łuku, patrząc od góry). Czasami może to być jeden gięty policzek, w zależności od układu schodów i otaczających je ścian. Belki mogą być wykonane z  giętego drewna lub ze stali, także nierdzewnej. Schody wstęgowe nie narzucają z góry stylu – mogą wyglądać zarówno nowocześnie, jak i  staroświecko, sprawiać wrażenie masywnych ,jak i lekkich. W związku z  tym dobór balustrady jest praktycznie dowolny – możemy wybrać balustradę drewnianą, kutą, nierdzewną, szklaną itd. Schody wstęgowe są wyjątkowo efektowne i zapewniają duży komfort użytkowania. Umożliwiają największą swobodę projektantowi, a co za tym idzie są najbardziej zróżnicowanym typem schodów.

SCHODY BOLCOWE (SZTYCOWE)
Schody o nowoczesnym i bardzo lekkim wyglądzie – chyba najbardziej „odchudzona” wersja schodów. Stopnice biegu schodowego od strony wewnętrznej łączone są za pomocą metalowych lub drewnianych pionowych wałków zwanych bolcami. Od zewnątrz stopnice są zamontowane bezpośrednio do ścian za pomocą metalowych wsporników (podobnie jak w konstrukcji dywanowej). Schody tego typu nie wymagają dodatkowej konstrukcji wsporczej pod stopnice. Mogą być zarówno proste, jak i zabiegowe lub kręte. Minusem dla niektórych może być brak możliwości zainstalowania podświetlenia stopni. Słupki balustrady są najczęściej projektowane tak, aby sprawiały wrażenie, że są przedłużeniem bolców. Prawidłowo wykonane schody bolcowe są tak samo funkcjonalne i wytrzymałe jak tradycyjne schody wangowe. Schody bolcowe wyglądają bardzo lekko, więc doskonale pasują do niewielkich wnętrz, nie „zabierając” nadmiernie przestrzeni.

SCHODY GRZEBIENIOWE (NA KONSTRUKCJI ZĘBATEJ)

Podstawą takiego rozwiązania konstrukcji są zębate wangi. W schodach grzebieniowych  wanga wycięta jest w  kształcie grzebieni (zębów) a  stopnie spoczywają na wandze lub są montowane pomiędzy wangami. Schody grzebieniowe to doskonały wybór dla osób ceniących sobie walory wizualne konstrukcji tj. jej lekkość ,zapewniając atrakcyjny wygląd w całym pomieszczeniu. Schody tego rodzaju znajdują wszechstronne zastosowanie i pasują do wnętrz w każdym stylu. Schody grzebieniowe są ażurowe, dlatego doskonale pasują do mniejszych przestrzeni. Schody zębate bardzo łatwo dają się wkomponować do małych powierzchni, zapewniając dużą wygodę użytkowania oraz ich stabilność.Jeżeli mamy niewielkie pomieszczenie, to warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę.

Schody metalowe Warszawa, Kielce, Radom ,Końskie

Schody metalowe Radom Kielce okolice